Ta strona używa plików cookie!
close

„SpoKREWnieni służbą” również w Dzień Kobiet

Data dodania: 8 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica Środa Śląska Kłodzko

Kolejni funkcjonariusze dolnośląskiej Policji oddają krew w ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”. Oddają to, co najcenniejsze. W akcję włączyli się m.in. policjanci z powiatu kłodzkiego, średzkiego i świdnickiego.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku włączyli się do akcji honorowego oddawania krwi „spoKREWnieni służbą”. Od 1 marca br. , w zorganizowanej na terenie powiatu kłodzkiego akcji, wzięły udział łącznie 43 osoby. Wśród dawców były również funkcjonariuszki Zakładu Karnego i Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Krew oddawali także funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. Akcja, którą tym razem przeprowadzono w Domu Kultury, skierowana jest do wszystkich służb mundurowych, a także ich rodzin i przyjaciół.

W Świdnicy na placu przed Państwową Strażą Pożarną podstawiony został „krwiobus” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Krew oddali funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło - KPP Kłodzko, KPP Środa Śląska, KPP Świdnica)

 

Galeria