Ta strona używa plików cookie!
close

Kradł przewody elektryczne - został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku

Data dodania: 2 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego komendy powiatowej w Polkowicach zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku kradzieży przewodów elektrycznych. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił udowodnić 31-latkowi kilkanaście czynów kradzieży przewodów, do których doszło od początku czerwca bieżącego roku. Za przestępstwo kradzieży grozi kara od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

Polkowiccy funkcjonariusze otrzymali informację o mężczyźnie, który z niewiadomego powodu prowadzi wykopy w rejonie jednego z polkowickich osiedli. Policjanci, którzy udali się na miejsce, ujawnili przedmioty, którymi posługiwał się, a także zatrzymali samego sprawcę.

Okazało się, że 31-letni mieszkaniec Polkowic przy pomocy łopaty oraz ręcznej piły do metalu, kradł przewody elektryczne, po czym sprzedawał je w punktach skupu złomu.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży przewodów, do których dochodziło na przestrzeni czerwca i lipca bieżącego roku. Właściciel przewodów wstępnie wycenił wartość poniesionych strat na kwotę niemalże 1000 zł.

Sprawcy za takie przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło – KPP Polkowice

 

Galeria