Ta strona używa plików cookie!
close

Kradł kwiaty z cmentarza - wpadł po tym jak ukradł ponad 40 donic

Data dodania: 31 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Dziś w nocy, działając w ramach akcji ,,ZNICZ’’, wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzieże kwiatów z nagrobków. Zdarzenie miało miejsce około godziny 4 rano, na terenie Cmentarza Osobowickiego. Funkcjonariusze namierzyli mężczyznę idącego przy ogrodzeniu nekropolii, a chwilę później zlokalizowali ponad 40 worków foliowych, w których znajdowały się skradzione kwiaty. Wstępne ustalenia policjantów potwierdziły, że podejrzewany o kradzież 22-latek, zamierzał swój łup sprzedawać osobom odwiedzającym cmentarz. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Do zdarzenia doszło dziś w nocy około 4.00, na terenie Cmentarza Osobowickiego. Policjanci pionu prewencji z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, działając w ramach ogólnopolskiej akcji ,,ZNICZ’’, podjęli interwencję i zatrzymali osobę podejrzewaną o kradzieże kwiatów z cmentarza. Okazał się nim mieszkaniec Wrocławia, w wieku 22 lat.

Zatrzymanie nastąpiło przy ogrodzeniu nekropoli, a chwilę później funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt worków, w których znajdowały się skradzione kwiaty. Mężczyzna miał brudne ręce oraz odzież i początkowo nie chciał przyznać się do kradzieży.

Ustalenia śledczych potwierdziły dokonanie przez 22-latka tego przestępstwa. Mężczyzna przyznał policjantom, że swój łup zamierzał sprzedawać osobom odwiedzającym cmentarz.

O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich ludzi odwiedzających groby najbliższych, żeby w razie zauważenia podejrzanie zachowujących się osób, natychmiast kontaktować się z Policją pod nr 997, 112. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie pozwoli funkcjonariuszom podjąć natychmiastowe i skuteczne działania.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693-403-817

 

Galeria

Powiązane wiadomości