Ta strona używa plików cookie!
close

Kopali i niszczyli pojazdy - zostali zatrzymani dzięki czujności mieszkańców Lubina i szybkiej reakcji policjantów

Data dodania: 21 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Lubińscy policjanci w ciągu jednej doby zatrzymali 4 mężczyzn, którzy niszczyli zaparkowane pojazdy. O dewastacji samochodów, w różnych częściach miasta, funkcjonariuszy poinformowali mieszkańcy. Dzięki takiej postawie lubinian, mundurowi mogli szybko podjąć działania i zatrzymać na gorącym uczynku sprawców, którzy teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dewastacji samochodu osobowego zaparkowanego na ul. Budowniczych LGOM w Lubinie. Na miejsce zostali skierowani policjanci prewencji, którzy na jednej z ulic zauważyli nerwowo zachowujących się dwóch mężczyzn. Jeden z nich odpowiadał rysopisowi sprawcy przedstawionemu przez zgłaszającego. Został zatrzymany. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Lubina. Był nietrzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu.

Kolejne zgłoszenie dyżurny lubińskiej jednostki otrzymał kilka godzin później. Świadek poinformował, że na ul. Paderewskiego wandale skaczą po samochodach i wybijają szyby. Na miejscu mundurowi ujawnili 4 zniszczone auta. W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych: 20 i 22-latka. Podobnie jak wcześniej, byli to nietrzeźwi mieszkańcy Lubina.

Po kilkunastu godzinach funkcjonariusze ponownie dokonali zatrzymania amatora niszczenia zaparkowanych samochodów. Po raz kolejny o zaistniałej sytuacji poinformowali policję czujni mieszkańcy. Tym razem nietrzeźwy 19-latek podczas spaceru z psem kopał i uderzał w pojazdy, obok których przechodził. W taki sposób uszkodził 4 auta.

Śledczy przedstawili już zarzuty zatrzymanym mężczyznom. Żaden nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Natomiast wszyscy przyznali, że wcześniej wypili dużo alkoholu. Za swoje czyny będą odpowiadać teraz przed sądem. Za niszczenie mienia grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat. Dodatkowo jeden z wandali odpowie za kradzież nawigacji z pojazdu, który zniszczył. Ten czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
asp.szt. Sylwia Serafin
tel. 601 – 974 – 322

Na zdjeciu zatrzymany siedzi koło policjanta który go przesłuchuje