Ta strona używa plików cookie!
close

Konkurs „Bezpieczny Przedszkolak” z udziałem średzkich policjantów

Data dodania: 7 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Kolejny raz średzki Dom Kultury stał się centrum rywalizacji przedszkolaków z terenu gminy Środa Śląska. W miniony czwartek odbył się tam II konkurs gminny pn.: „Bezpieczny Przedszkolak” zorganizowany przez Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek. Celem konkursu było szerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa w różnych dziedzinach życia. Nie mogło zabraknąć tam przedstawicieli z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

W konkursie wzięły udział 3-osobowe reprezentacje sześciu przedszkoli z terenu miasta i gminy Środa Śląska. Celem inicjatywy było sprawdzenie wiedzy sześciolatków z podstawowych przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych, zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach w domu, lesie, na drodze, a także podczas spędzania czasu nad wodą.

Wiedzę i umiejętności dzieci oceniało jury, w skład którego weszli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, Straży Miejskiej oraz Policji.

Podczas, gdy dorośli skrupulatnie liczyli zdobyte przez dzieci w konkurencjach punkty, maluchy obejrzały krótki pokaz sprzętu policyjnego. Największą atrakcją była możliwość wejścia do radiowozu, włączenia sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz przekazywanie komunikatów przez głośnik.

Ostatecznie zwycięzcami konkursu zostały wszystkie przedszkolaki. Uczestnicząc w konkursie sześciolatki udowodniły, że dysponują dużą wiedzą doskonale orientując się w tym, co wolno, a czego nie i jak należy się zachować, by zachować bezpieczeństwo.

Inicjatywa ta wpisuje się w realizację zadań z zakresu profilaktyki społecznej i akcji MSWiA pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”.

Każdy uczestnik otrzymał nagrody ufundowane przez organizatorów, w tym elementy odblaskowe oraz balony z logo średzkiej Policji. Na koniec przedszkolaki pozowały do wspólnego zdjęcia z Komisarzem Lwem.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Środzie Ślaskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093

 

Galeria