Ta strona używa plików cookie!
close

Konferencja „Międzynarodowy Dzień Seniora 2017”

Data dodania: 30 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

W Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu zorganizowano Konferencję „Międzynarodowy Dzień Seniora 2017”. Wśród zaproszonych gości - prelegentów wystąpiła policjantka z Wydziału Prewencji dolnośląskiej komendy, zajmująca się tematyką osób starszych. Funkcjonariuszka przedstawiła psychologiczne i społeczne aspekty powodów oszustw na seniorach. Zwróciła uwagę na konieczność uczestnictwa osób starszych w życiu ich dzieci i wnuków. Namawiała, żeby nigdy nie rezygnowali z kontaktów rodzinnych i nie wycofywali się z życia.

27 października br. w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu zorganizowano Konferencję „Międzynarodowy Dzień Seniora 2017”. Wśród zaproszonych gości - prelegentów wystąpiła policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmująca się tematyką osób starszych. Funkcjonariuszka przedstawiła psychologiczne i społeczne aspekty powodów oszustw na seniorach. Zwróciła uwagę na konieczność uczestnictwa osób starszych w życiu ich dzieci i wnuków. Namawiała, seniorów, żeby nigdy nie rezygnowali z kontaktów rodzinnych, nie wycofywali się z życia i nie przyjmowali postawy „LEPIEJ NIE PRZESZKADZAĆ MŁODYM”. Bo właśnie takie zachowanie jest motorem, który niesie ze sobą nieodwracalne skutki. Wycofanie się z życia może powodować samotność a w konsekwencji stan depresji u osób starszych. Takie podłoże to idealny grunt dla ataków oszustów, którzy żerują na samotności i dobrym sercu seniorów.

„Kiedyś Ty mi ofiarowałaś(eś) swój czas, dzisiaj ja Ci daję swój” - to fragment wypowiedzi kierowanej do osób młodszych, którzy byli uczestnikami konferencji. To apel, żeby nie zostawiać osób starszych - babć, cioć, dziadków samym sobie. Żeby w tym zabieganym życiu, znaleźć czas dla tych najbliższych. To innowacyjne podejście dolnośląskiej Policji do zagadnień związanych z seniorami. Nie skupiano się na skutkach popełnianych przestępstw, lecz przedstawiono ich przyczynę.

Podczas spotkania zaprezentowano nowatorski Konkurs Wojewódzki na rzecz bezpieczeństwa seniorów realizowany przez młodzież szkolną z terenu Dolnego Śląska.

Na koniec przypomniano o kwestiach bezpieczeństwa osób starszych, metodach działania sprawców oraz ochronie danych osobowych, głównie w rozmowach telefonicznych.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu
podkom. Beata Borowicz

 

 

Załączniki

Brak załączników

Galeria