Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejne zdarzenie drogowe, a sprawcą nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna stracił prawo jazdy i stanie teraz przed sądem

Data dodania: 13 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Mieszkaniec Jerzmanic-Zdroju jest sprawcą zdarzenia drogowego na ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju. Mężczyzna w czwartkową noc wjeżdżając samochodem osobowym na rondo, uderzył w jego betonową konstrukcję. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Wałbrzychu podczas wykonywania czynności ustalili, że kierujący w momencie zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy i za swój czyn odpowie przed sądem.

W dniu11 lipca br. około godziny 2:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej na rondzie w Szczawnie-Zdroju. W zdarzeniu miał wziąć udział jeden samochód, ale według zgłaszającego jego kierowca mógł być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze szybko udali się na miejsce i podczas wykonywania czynności wyczuli od sprawcy woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi odebrali mieszkańcowi powiatu złotoryjskiego prawo jazdy, Za przestępstwo odpowie teraz przed sądem. 38-latka czeka teraz długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna może także trafić za kraty więzienia na 2 lata.

Po raz kolejny policjanci przypominają: jeżeli wiecie lub podejrzewacie, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Jeśli zaobserwujemy taki proceder, zgłośmy to do Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, które przekaże informacje dyżurnemu Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol – tak jak to było w podanym powyżej przypadku. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85