Ta strona używa plików cookie!
close

Jak bezpiecznie i legalnie znaleźć pracę w Holandii rozmawiano na spotkaniu z młodzieżą w Głogowie

Data dodania: 25 października 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie odbyły się spotkania z przedstawicielami holenderskiej policji oraz organizacji NGO Fair Work działającej na terenie Holandii. Spotkania, których tematem był wyzysk w pracy jako jedna z form zjawiska handlu ludźmi, skierowane były do młodzieży szkolnej, nauczycieli oraz policjantów i pracowników instytucji i stowarzyszeń zajmujących się problematyką społeczną i pomocową.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie miały miejsce spotkania, których tematem był wyzysk w pracy jako jedna z form zjawiska handlu ludźmi.

O zagrożeniach mówiły: holenderska policjantka - Irena de Ruig – przedstawiciel Biura Współpracy Międzynarodowej Policji, Garnizon Oost Nederland - koordynator projektu „Praca w Holandii ….” oraz Hanna Mongard, reprezentująca NGO Fair Work, holenderską organizację pozarządową, zajmującą się problematyką handlu ludźmi i współczesnego niewolnictwa.

Problem zagrożeń związanych z podejmowaniem przez młodych ludzi pracy poza granicami kraju, jest wciąż bardzo aktualny. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że różnego rodzaju działania ze strony nieuczciwych pracodawców, mogą przybrać formę współczesnego niewolnictwa, handlu ludźmi i wyzysku ekonomicznego. Obydwie prelegentki podkreśliły, że celem ich działania nie jest zniechęcanie ludzi, szczególnie młodych, do pracy na terenie Holandii, gdzie większość pracodawców oferuje uczciwe i atrakcyjne warunki pracy, lecz przygotowanie młodych ludzi do takiego wyjazdu i zwrócenie uwagi na ciemną stronę rynku pracy oraz zagrożenia na nim występujące. 
 
Młodzi ludzie mogli usłyszeć m. in. jakie prawa przysługują pracownikowi w Holandii oraz jakie dokumenty musi im przedstawić pracodawca aby praca była legalna i bezpieczna.

Organizatorami spotkania były: Komenda Powiatowa Policji w Głogowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie oraz Starostwo Powiatowe w Głogowie. Projekt jest koordynowany przez Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP.

 

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 – 904 – 452 

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości