Ta strona używa plików cookie!
close

Gromadził znalezione niewybuchy, broń i inne materiały niebezpieczne

Data dodania: 3 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

22 laski prochowe, pociski, zapalniki, naboje, ładunki miotające oraz 9 sztuk broni ujawnili policjanci z Wrocławia, podczas interwencji w wielorodzinnym budynku mieszkalnym na terenie dzielnicy Fabryczna. Funkcjonariusze interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie jak się okazało 37-latek gromadził znalezione niewybuchy, broń i inne materiały niebezpieczne. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za nielegalne posiadanie broni i amunicji i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

31 marca 2018 roku, przed godziną 20.00, funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna interweniowali w jednym z prywatnych mieszkań, gdzie miały znajdować się materiały niebezpieczne.

Policjanci w trakcie prowadzonych na miejscu czynności ujawnili m.in. 22 laski prochowe, pociski, zapalniki, naboje, ładunki miotające oraz 9 sztuk broni. 37-latek rzeczy te posiadał nielegalnie, kolekcjonując militaria pochodzące z różnego okresu, w tym II wojny światowej.

Znaleziska zabezpieczyli funkcjonariusze, a następnie zostały zabrane przez patrol saperski. 

Z uwagi na podejrzenie, że część przedmiotów może posiadać wartość historyczną dalsze czynności w tej sprawie będą jeszcze kontynuowane z udziałem biegłych.

Mężczyzna na chwilę obecną usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Przestępstwo, to w świetle obowiązujących przepisów zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

 

Galeria