Ta strona używa plików cookie!
close

Grafficiarz zatrzymany na gorącym uczynku

Data dodania: 23 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie elewacji jednego z budynków akademickich, a także kilku innych obiektów. Oprócz zniszczeń spowodowanych przez wykonanie graffiti, potwierdził się też fakt, że 22-latek był już wcześniej karany za kradzieże. Trafił prosto do policyjnego aresztu i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zatrzymany ,,artysta’’ to 22-letni ob. Ukrainy, który przyjechał studiować do Wrocławia. Jak pokazuje ta sytuacja, oprócz edukacji postanowił rozwijać również inne zdolności – niestety niszcząc przy tym elewacje budynków. Został zatrzymany przez policjantów z komisariatu Wrocław - Śródmieście, gdy malował sprayem ścianę jednego z domów studenckich przy pl. Grunwaldzkim. Straty w tej sprawie oszacowano na blisko 650 złotych.

Podczas dalszych ustaleń okazało się, że dzień wcześniej mężczyzna trzykrotnie pomalował ściany innych budynków. Zniszczył m. in. elewację jednego ze sklepów oraz salonu samochodowego, a przechadzając się po wrocławskim Śródmieściu natknął się też na znak drogowy, który pomalował farbą w sprayu. Łącznie straty oszacowano na kwotę przekraczającą 2 tysiące złotych.

Policjanci ustalili również, że 22-latek był już wcześniej karany za kradzieże. Funkcjonariuszom swoje zachowanie tłumaczył zamiłowaniem do rysunku i niewiedzą, że robi coś niezgodnego z prawem.

W świetle obowiązujących przepisów, nanoszenie malunków na elewacje budynków lub inne miejsca bez zgody ich właściciela albo zarządcy jest traktowane jak uszkodzenie mienia. Sprawcy takiego czynu, grozić może kara do nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, będzie musiał pokryć również koszty związane z naprawieniem szkody.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 – 403 - 817

 

Galeria