Ta strona używa plików cookie!
close

Gdy w nocy zatrzymali go policjanci tłumaczył, że kolega poprosił go właśnie o zamontowanie radia w samochodzie

Data dodania: 12 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku młodego mężczyznę podejrzanego o włamanie do jednego z zaparkowanych samochodów. 22 - latek został schwytany przez funkcjonariuszy w trakcie demontażu radia samochodowego. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny legnickiej policji otrzymał nocną porą zgłoszenie o młodej osobie siedzącej w aucie zaparkowanym przy ul. Wrocławskiej i manipulującej coś przy radiu. Z przekazanej informacji wynikało, że doszło do włamania do pojazdu. Natychmiast na miejsce wysłany został patrol. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego udali się w miejsce zgłoszenia, gdzie zastali mężczyznę, który faktycznie siedział na miejscu kierowcy i demontował radio samochodowe. Legniczanin od razu tłumaczył się policjantom, że kolega poprosił go o zamontowanie radia w pojeździe. Jednak funkcjonariusze dobrze znając 22-latka i jego przestępczą przeszłość związaną  m.in. z włamaniami i kradzieżami, nie dali się nabrać na jego tłumaczenia. Na miejscu pojawił się też właściciel samochodu, który nie znał legniczanina przebywającego w jego aucie i nie prosił nikogo o zamontowanie czy też zdemontowanie radia samochodowego.

22 - latek został zatrzymany i resztę nocy spędził w areszcie. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649

Wnętrze samochodu z wyciągniętym radiem