Ta strona używa plików cookie!
close

Forum dyskusyjne z bankowcami poświęcone bezpieczeństwu osób starszych

Data dodania: 19 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

W jaworskiej komendzie odbyło się forum dyskusyjne poświęcone szeroko pojętemu bezpieczeństwu osób starszych. Tym razem uczestniczyli w nim przedstawiciele lokalnych placówek bankowych. Podczas spotkania dyskutowano o działaniach profilaktycznych i edukacyjnych oraz sposobach dotarcia z nimi do jak najliczniejszej grupy seniorów w celu eliminowania wszelkiego rodzaju zagrożeń mogących ich dotknąć w życiu codziennym.

Realizując założenia wojewódzkiego programu profilaktycznego „Wzorowy Senior” w celu przeciwdziałania zagrożeniom obywateli, policjanci z jaworskiej komendy wspólnie z pracownikami miejscowych banków przeprowadzili forum dyskusyjne poświęcone szeroko pojętemu bezpieczeństwu osób starszych.

Głównym celem spotkania było wypracowanie sposobów i możliwości dotarcia do jak najliczniejszej grupy seniorów zagrożonych różnego rodzaju przestępstwami, a w szczególności oszustwami przybierającymi coraz to nowe formy. Ustalono, że kontynuacja szeroko zakrojonej edukacji i profilaktyki podpartej multimedialnymi przekazami będzie najlepszą formą dotarcia do przedmiotowej grupy osób.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603-039-942

 

Galeria