Ta strona używa plików cookie!
close

Finał kolejnej VIII już edycji szkoleń „Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu”

Data dodania: 8 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci właśnie zakończyli kolejną edycję szkoleń z samoobrony „Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu”. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 71. W zajęciach z samoobrony prowadzonych przez wrocławskich funkcjonariuszy uczestniczyło 21 kobiet. Uczestniczki już po zakończeniu zajęć mówiły policjantom, że wyposażone w nowe umiejętności samoobrony, czują się dużo bezpieczniej.

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej we Wrocławiu od lat prowadzą szkolenia z samoobrony, przeznaczone dla mieszkanek Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Kobiety pod okiem policyjnego instruktora samoobrony mł. asp. Michała Kawalca uczą się prawidłowo reagować w sytuacji zagrożenia. Funkcjonariusz ćwiczy z uczestniczkami podstawowe techniki obrony przed napastnikiem oraz techniki skutecznego ataku. Zajęcia mają pomóc kobietom pokonać lęk przed sytuacją kryzysową oraz wyposażyć je w umiejętności skutecznych reakcji w sytuacji zagrożenia. Warsztaty objęły cykl 5 spotkań. W tej edycji udział wzięło 21 uczestniczek.

Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej Nr 71 we Wrocławiu. Policyjny instruktor pokazywał uczestniczkom sposoby na oswobodzenie się w sytuacji, gdy napastnik złapie je za rękę lub będzie chciał wyrwać torebkę. Kobiety poznały podstawowe techniki uderzeń i kopnięć. Nauczyły się również oswobodzenia z obchwytów oraz wykorzystania w samoobronie przedmiotów codziennego użytku. Okazuje się, że w rękach wykwalifikowanego instruktora sztuk walki, nawet damska torebka potrafi zostać skutecznie wykorzystana. Oprócz treningu technik ataku i obrony, warsztaty miały nauczyć wszystkie uczestniczki panowania nad własnym strachem, a także w jaki sposób unikać zagrożenia.

Już po skończonych zajęciach kobiety mówiły, że czują się bezpieczniej. Uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów podpisanych przez Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu insp. Macieja Januszkiewicza odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 71 we Wrocławiu.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
tel. 693 – 403 - 817

 

Galeria