Ta strona używa plików cookie!
close

Festyn na śniegu

Data dodania: 6 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

W ramach obchodów 100-lecia powołania Policji Państwowej i realizowania programu „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, odbył się piknik na stokach Kompleksu Wyciągów Narciarskich Górnik w Rzeczce. Dzierżoniowscy i noworudzcy policjanci połączyli świetną zabawę z edukacją.

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego i gminy noworudzkiej w ramach akcji informacyjno - edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” w Rzeczce na wyciągu „Górnik” zorganizowali liczne zabawy, połączone z edukacją. Piknik dla całych rodzin związany był także z świętowaniem setnej rocznicy powstania Polskiej Policji. Wszystkie przybyłe dzieci: młodsze i starsze miały możliwość uczestnictwa w konkursach: rysunkowym, „Slalomie Gigancie” i zjeździe na byle czym. Policjanci posiadający kwalifikacje instruktorów prowadzili zajęcia z nauki i doskonalenia jazdy na nartach. Dużą atrakcją dla najmłodszych był Komisarz Lew.

Podjęte działania miały charakter edukacyjny. Promowane było bezpieczeństwo na stoku, rozdawane broszury z „Dekalogiem Narciarza”. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z policjantami przeprowadziło pokaz akcji ratowniczej.

Uczestników zapraszamy na przyszły rok!

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. kom. 606 – 230 – 794

 

FILM: TELEWIZJA SUDECKA

 

 

 

Galeria