Ta strona używa plików cookie!
close

Festyn „POLICJA DZIECIOM”

Data dodania: 2 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Chociaż pogoda mogła nieco wystraszyć, to wiele osób zdecydowało się odwiedzić park miejski, gdzie policjanci z Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej wraz z Komendą Powiatową Policji przy wsparciu służb współpracujących, samorządu lokalnego oraz sponsorów, kolejny już raz zorganizowali dla najmłodszych festyn pn.: „Policja dzieciom”.

Piknik odbył się w ramach policyjnej akcji pn.: „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest edukacja najmłodszych w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednocześnie inicjatywa ta wpisuje się w założenia kampanii pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Dmuchane zjeżdżalnie, loteria z licznymi nagrodami, wata cukrowa, popcorn, balony i przejażdżka bryczką to tylko niektóre z atrakcji, z jakich można było skorzystać w parku przy ul. Konstytucji 3-go Maja w Środzie Śląskiej. W pikniku uczestniczyli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Lutyni, Straży Leśnej z Nadleśnictwa Miękinia, przedstawiciele PCK i Sanepidu ze Środy Śląskiej. W tym roku w festynie uczestniczyła również średzka Straż Miejska, której funkcjonariusze prezentowali „pluszowe miasteczko ruchu drogowego”.

Każde dziecko, które gościło na festynie, otrzymało upominek w postaci balonu i słodkiego poczęstunku, a biorąc udział w loterii mogło zdobyć atrakcyjne nagrody. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, kącik do rysowania, a także spotkanie z Komisarzem Lwem, który witał się z każdym i pozował do wspólnych zdjęć. Dla nieco starszych dzieci przygotowano mini miasteczko rowerowe z torem jazdy i znakami drogowymi, gdzie pod czujnym okiem wrocławskich funkcjonariuszy można było sprawdzić swoje umiejętności praktycznej jazdy oraz znajomość przepisów drogowych. W trosce o bezpieczeństwo zarówno małych jak i dużych uczestników ruchu drogowego przygotowano kamizeli oraz elementy odblaskowe. Policjanci przygotowali też tor z „alko- i narkogoglami” - obrazujący postrzeganie świata tak, jak po spożyciu alkoholu i środków odurzających. Podczas gdy młodsi w specjalnych goglach jadąc gokardem pokonywali slalom pomiędzy pachołkami, co okazało się dla nich nie lada wyzwaniem, dorośli mieli możliwość przekonania się, jak silne jest szarpnięcie pasów bezpieczeństwa przy prędkości 11 km/h na symulatorze zderzeń, obsługiwanym przez przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu.

Jak zawsze na festynie „Policja dzieciom”, każdy mógł z bliska obejrzeć sprzęt policyjny: wsiąść do radiowozu, usiąść na motocyklu i włączyć sygnały, a także wykonać odciski palców na specjalnych kartach pamiątkowych. Rowerzyści mogli oznakować swoje jednoślady.
Chętni mieli możliwość sprawdzenia swoich sił na ściance wspinaczkowej, także obejrzeć wóz strażacki. Przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża i Sanepidu uczyli udzielania pierwszej pomocy. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w tym zakresie, a za zaangażowanie otrzymał drobny upominek. Kolejny już raz dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy z Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Środzie Śląskiej, służb i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa oraz przy dużym wsparciu samorządu lokalnego i sponsorów udało się wywołać uśmiech na twarzach wielu dzieci. Średzcy policjanci serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. sztab. Marta Stefanowska
tel. 693 - 726 - 093

 

 

Pobierz film

Galeria