Ta strona używa plików cookie!
close

Dzierżoniowski policjant zwycięzcą V Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych 

Data dodania: 2 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Na terenie strzelnicy w Biernacicach odbyły się V Dolnośląskie Zawody Strzeleckie Policjantów i innych Służb Mundurowych. Patronat honorowy nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu - inspektor Arkadiusz Golanowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie - insp. Marek Mitraszewski. Uczestnicy rywalizowali o puchary oraz cenne nagrody rzeczowe w kilku konkurencjach, m.in. strzelaniu do rzutków oraz do makiet imitujących zwierzynę łowną z odległości 100 m. Zwycięzcą zawodów okazał się asp. Paweł Pindera z dzierżoniowskiej jednostki, który obronił zeszłoroczny tytuł.

Na strzelnicy w Biernacicach odbyły się V Dolnośląskie Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych. Organizatorem były Związki Zawodowe Policjantów z Komendy Powiatowej w Dzierżoniowie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego. Patronat honorowy nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu - inspektor Arkadiusz Golanowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie -  insp. Marek Mitraszewski. 

Do rywalizacji stanęło 22 zawodników reprezentujących wszystkie służby mundurowe z Dolnego Śląska. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy: mistrzowska i powszechną. Zwycięzcą zawodów, który uzyskał również najlepszy wynik w historii zawodów został asp. Paweł Pindera z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, który zdobył 450 punktów na 500 możliwych. 

Tegoroczny złoty medalista już po raz trzeci triumfował w tych zawodach. Drugie miejsce z wynikiem 426 punktów zajął Pan Wacław Biereśniewicz - reprezentujący Lasy Państwowe, a trzecie Jerzy Chabros z tej samej służby, który uzyskał 377 punktów. Zwycięzcą w klasie powszechnej został pan Paweł Kolbusz reprezentujący Komisariat Policji w Kudowie Zdrój, który zdobył 449 punktów.

Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach m. in.: olimpijskiej skeet i trap - strzelanie do rzutków, strzelanie ze 100 m do stałej makiety rogacza i lisa oraz strzelanie do ruchomej makiety zająca oraz dzika. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, a każdy z uczestników, pamiątkowe dyplomy oraz cenne rzeczowe nagrody.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP Dzierżoniów 
podinsp. Mariusz Furgała 

 

Galeria