Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowi i kryminalni zatrzymali poszukiwanego - by uniknąć więzienia zmieniał swój wizerunek i miejsca pobytu

Data dodania: 10 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Polkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, poszukiwanego do odbycia kary 18 miesięcy pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie stawił się w wyznaczonym terminie do zakładu karnego, by odbyć karę zasądzoną za przestępstwa samochodowe i od tego czasu ukrywał się przed organami ścigania. By uniknąć zatrzymania, mężczyzna zmieniał miejsca pobytu i swój wizerunek. Na próżno. Wpadł w ręce funkcjonariuszy i trafił do aresztu.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach razem z dzielnicowymi z Radwanic ustalili, że poszukiwany przez nich mężczyzna może ukrywać się w jednym z mieszkań na terenie gminy Radwanice.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, by to sprawdzić. Ustalenia potwierdziły się. 36 - latek chcąc ukryć się przed policjantami, schował się na poddaszu budynku. Gdy usłyszał funkcjonariuszy zdecydował się na ucieczkę, jednak bezskutecznie. Policjanci przypuszczając, że może podjąć taką próbę, wcześniej już zabezpieczyli tył posesji.
 
Poszukiwany mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. 36 - latek był znany polkowickim policjantom, ponieważ już wcześniej zatrzymywali go m.in. za przestępstwa samochodowe polegające na usuwaniu znaków identyfikacyjnych pojazdów oraz pomoc innym przestępcom w ukrywaniu aut pochodzących z kradzieży.

Zatrzymany mieszkaniec gminy Radwanice trafił do policyjnego aresztu skąd został dalej przewieziony do zakładu karnego. Tam odbędzie teraz karę 1,5 roku pozbawienia wolności.
 
asp. szt. Paweł Petrykowski

(Źródło - KPP w Polkowicach)
Oficer Prasowy
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096