Ta strona używa plików cookie!
close

Dzielnicowi edukują dzieci i młodzież szkolną

Data dodania: 19 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci z powiatu bolesławieckiego spotykają się z uczniami, aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa, jakie należy stosować w życiu codziennym. Dzieci wykazują się dużą wiedzą na temat właściwych postaw w różnych sytuacjach.

Dzielnicowi z Bolesławca, Kruszyna, Nowogrodźca i Warty Bolesławieckiej odwiedzają szkoły na terenie całego powiatu. W zależności od wieku omawiane są różne tematy z uczniami. Spotkania w najmłodszych klasach to przede wszystkim przypomnienie:

  • zasad bezpieczeństwa w ruch drogowym,
  • numerów telefonów alarmowych,
  • właściwej reakcji w przypadku kontaktu z obcą osobą.

Pogadanki w starszych klasach prowadzone są m.in. w ramach profilaktyki uzależnień. Bolesławiecka jednostka bierze udział w projekcie „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim".

Podczas spotkań w szkołach policjanci uświadamiają młodzieży, jak bardzo szkodliwe są środki odurzające i jak negatywny wpływ mogą mieć na życie młodego człowieka oraz wskazują, jaka odpowiedzialność wiąże się z przestępczością narkotykową.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
tel. 600 - 266 - 990 

 

Galeria