Ta strona używa plików cookie!
close

Dolnośląscy policjanci oddali krew, włączając się w akcję „SpoKREWnieni służbą”

Data dodania: 2 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Blisko 12 litrów krwi oddali krwiodawcy podczas pierwszej w tym roku zbiórki organizowanej przez Klub HDK przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Dobroczynność i chęć niesienia pomocy potrzebującym - takie cele przyświecały osobom, które w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą” oddały dziś krew.

Dzisiejsza akcja przeprowadzona została w Domu Klubowym „Śnieżka”, a obsługę przy pobieraniu krwi zapewnił personel medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu z ulicy Czerwonego Krzyża. Na pierwszą w tym roku zbiórkę zgłosiło kilkadziesiąt osób oddając blisko 12 litrów krwi.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” została zainaugurowana 1 marca br. w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ta data została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” odbywa się pod patronatem szefa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na terenie całej Polski. Krew można oddawać przez cały marzec podczas akcji w każdym województwie, w tym również na Dolnym Śląsku,. Funkcjonariusze służb podległych MSWiA oddają krew od lat. Z własnej inicjatywy pomagają chorym i potrzebującym.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

SpoKREWnieni służbą w STRZELINIE

 

 

Galeria