close

Dolnośląscy funkcjonariusze w czołówce Mistrzostw Polski Policji w Półmaratonie rozegranych w ramach 12. PKO Poznań Półmaraton

Data dodania: 19 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Długołęce - nadkom. Joanna Woźniak-Cieślar i sierż. Jakub Pasiewicz pełniący na co dzień służbę w Wydziale Prewencji Komisariatu Policji w Żarowie, a prywatnie pasjonaci biegania, zajęli odpowiednio III i V miejsce wśród funkcjonariuszy biorących udział w 12. PKO Poznań Półmaraton. Na linii startu stanęło 118 policjantów i policjantek z całego kraju. W ramach zawodów, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, rozegrano Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie.

14 kwietnia br. w Poznaniu odbył się 12. PKO Poznań Półmaraton. W ramach tych zawodów zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Policji na tym samym dystansie, które zostały objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Z dystansem ponad 21-kilometrowym zmierzyło się 118 policjantek i policjantów. To spore wyzwanie, które wymaga miesięcy przygotowań, olbrzymiego wysiłku i wielu wyrzeczeń.

Wśród kobiet III miejsce zajęła nadkom. Joanna Woźniak-Cieślar - Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Długołęce reprezentująca KGP (czas 1:37:41), natomiast w kategorii mężczyzn V miejsce zajął sierż. Jakub Pasiewicz - funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy (czas 1:19:53).

Nadkom. Joanna Woźniak-Cieślar od 20 lat w Policji, wcześniej służbę pełniła w woj. lubuskim na różnych stanowiskach, a obecnie Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Długołęce. Ze sportem związana od najmłodszych lat. Najpierw lekkoatletyka, potem 20 lat taekwondo WTF (1 dan), w międzyczasie skoki spadochronowe, strzelectwo sportowe i oczywiście biegi uliczne.

Natomiast Komendę Powiatową Policji w Świdnicy reprezentowali również asp. Adam Kłyszejko, st. asp. Dawid Wąsowski oraz sierż. szt. Paweł Poliwoczak.

Na mecie zwycięzcom medale i puchary wręczał nadkom. Tomasz Winiarski - Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.