Ta strona używa plików cookie!
close

„Bezpieczeństwo - możesz mieć na nie wpływ”. Debata społeczna policjantów z mieszkańcami Osiedla Lipa Piotrowska

Data dodania: 10 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Debata społeczna jest jednym z narzędzi, dzięki któremu policjanci mogą nie tylko zapoznać się z najpoważniejszymi problemami mieszkańców rejonu, w którym na co dzień pełnią służbę, ale także wypracować skuteczne metody działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Jest także okazją do spotkania z przedstawicielami innych służb oraz instytucji, które prowadzą działalność na danym obszarze.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole zorganizowali debatę społeczną, która odbyła się 9 kwietnia br. w siedzibie Rady Osiedla Lipa Piotrowska. Oprócz przedstawicieli  komisariatu w spotkaniu uczestniczyli także funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, a także Straży Miejskiej.

W trakcie spotkania omówiono stan zagrożenia na osiedlu, ubiegłoroczne przedsięwzięcia i inicjatywy podejmowane przez policjantów wspólnie z Radą Osiedla oraz najpoważniejsze problemy, z którymi borykają się mieszkańcy. Wskazane kwestie zostaną poddane przez funkcjonariuszy wnikliwej analizie, a efekty pracy będą omówione podczas debaty ewaluacyjnej, zaplanowanej na ostatni kwartał tego roku.

Podczas debaty prelegenci rozmawiali także o podstawowych założeniach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Dzielnicowy bliżej nas”. Zgodnie z tym dzielnicowy jest osobą, która  pełniąc służbę w danym rejonie inicjuje działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i udziela  rad mieszkańcom. Przedstawiono także działanie stosunkowo nowych narzędzi internetowych, tj. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji na urządzenia mobilne „Moja Komenda”.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

Galeria

Powiązane wiadomości