Ta strona używa plików cookie!
close

Co nas kręci w wakacje? Bezpieczeństwo !

Data dodania: 18 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Uczniowie cieszą się wolnym czasem, jaki daje im okres wakacji. Część dzieci wyjeżdża poza miasto a ci, którzy wakacje spędzają w swoich domach mogą korzystać z atrakcji organizowanych na jego terenie. Policjanci odwiedzają właśnie te miejsca gdzie spora ilość dzieci spędza czas, by rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Tym razem funkcjonariuszki z Lubina odwiedziły Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie, gdzie odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży, by przypominać wszystkim o wakacyjnych zasadach bezpiecznego wypoczynku. 

Okres wakacyjny jest zawsze najprzyjemniejszym czasem dla uczniów, dużo zabawy, brak obowiązków szkolnych to tylko nieliczne jego zalety. Dbajmy jednak o to, by w tej beztrosce nie zapomnieć o bezpieczeństwie.

Mając to właśnie na uwadze policjanci w tym okresie intensyfikują działania prewencyjne polegające głównie na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, by rozmawiać o szeroko pojętym bezpieczeństwie. 

Tym razem policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej z Lubina współpracując z Koordynatorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubinie, przeprowadziły prelekcje z zasad bezpieczeństwa w okresie wakacji oraz szkodliwości dopalaczy. 

Dzieciom podczas spotkań rozdawano kamizeli i opaski odblaskowe oraz ulotki informacyjne dotyczące bezpieczeństwa nad wodą i profilaktyki uzależnień.

Wszystko odbywało się podczas turnieju piłki nożnej dla dzieci i młodzieży zorganizowanego przez Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie w ramach łącznia aktywnych form spędzania wolnego czasu z profilaktyką na rzecz bezpieczeństwa.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Lubinie
st. post. Agnieszka Zawadzka
tel. 601-974-322 

 

Galeria

Powiązane wiadomości