Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt za wprowadzanie do obrotu blisko 4 tys. porcji narkotyków i ponad 300 szt. tabletek ekstazy

Data dodania: 12 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli blisko 4 tys. porcji różnych środków odurzających - w tym marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę i ponad 300 szt. tabletek ekstazy. Policjanci zabezpieczyli także wagi elektroniczne, złotą biżuterię oraz pieniądze. Sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat z uwagi na działanie w warunkach tzw. recydywy.

Szybka i wnikliwa praca operacyjna policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu komendy miejskiej w Legnicy doprowadziła do zatrzymania 30-letniego mężczyzny, który w mieszkaniu posiadał znaczną ilość narkotyków. Z posiadanych informacji wynikało, że mieszkaniec Legnicy handlował narkotykami. W wyniku przeszukania jednego z mieszkań użytkowanych przez mężczyznę, funkcjonariusze ujawnili blisko 4 tys. porcji handlowych narkotyków tj. amfetamina, metamfetamina i marihuana oraz ponad 300 szt. tabletek ekstazy. Zabezpieczono również wagi elektroniczne do odmierzania porcji środków odurzających, złotą biżuterię oraz pieniądze.

Mężczyzna został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczono do dalszych badań laboratoryjnych. 30-letniemu mieszkańcowi Legnicy przedstawiono zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków w warunkach recydywy. Ponadto Prokurator Rejonowy w Legnicy wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za zarzucane czyny grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649

 

Galeria