Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt za rozbój popełniony w warunkach recydywy

Data dodania: 12 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Góra

Górowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój w jednym ze sklepów na terenie miasta. Łupem sprawcy padła kaseta z pieniędzmi. Funkcjonariusze zatrzymali napastnika chwilę po otrzymanym zgłoszeniu. Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w jednym ze sklepów na terenie Góry. Jak ustalili policjanci, do wnętrza lokalu wszedł mężczyzna i uderzając drewnianą pałką w kasę zażądał od pracownicy wydania kasety z pieniędzmi. Napastnik zabrał kasetę z gotówką i wybiegł ze sklepu. Pracownica sklepu powiadomiła o zdarzeniu dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Górze opisując wygląd mężczyzny.

Powiadomieni o przestępstwie funkcjonariusze, natychmiast udali się we wskazane miejsce. W trakcie dojazdu na Alei Jagiellonów zauważyli jadącego rowerem mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Mężczyzna ten na widok radiowozu porzucił rower i zaczął uciekać polami w kierunku bloków. Policjanci podjęci za nim pościg i zatrzymali napastnika wraz ze skradzionym łupem. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Góry. Mężczyzna był dobrze znany funkcjonariuszom i jak się okazało przestępstwa dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. Łączna kwota strat, jakie poniósł pokrzywdzony to ponad 2 tysiące złotych.

W trakcie sprawdzania okolicy funkcjonariusze zabezpieczyli oprócz kasety z pieniędzmi, rower oraz nóż sprężynowy, którego na szczęście nie użył sprawca podczas rozboju. Na wniosek Policji i Prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Jeśli przestępstwo tego typu popełnianie jest w związku z tzw. recydywą to kara może wzrosnąć nawet do 18 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Górze
podkom. Agnieszka Połczyk
tel. 507-135-747

 

Galeria