Ta strona używa plików cookie!
close

Areszt dla mężczyzny za kradzież samochodu - wcześniej także ukradł i podpalił inny pojazd

Data dodania: 7 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci z powiatu lwóweckiego zatrzymali młodego mężczyznę, który ukradł samochód. Na jego koncie jest także kradzież innego pojazdu i podpalenie. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do boguszowianina tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

25-latek wykorzystując nieuwagę swojej dobrej znajomej zabrał z jej mieszkania kluczyki od samochodu i odjechał nim. Kobieta na początku liczyła, że mężczyzna tylko krótkotrwale użyczył sobie pojazd i ze zgłoszeniem sprawy na Policję poczekała do następnego dnia. Kiedy okazało się, że sprawca nie zamierza oddać właścicielce samochodu, pokrzywdzona złożyła oficjalne zawiadomienie.

Policjanci z Boguszowa-Gorc niezwłocznie po zgłoszeniu rozpoczęli działania w celu ustalenia miejsca ukrywania się mężczyzny oraz przetrzymywania pojazdu. W wyniku wykonanych czynności samochód został odzyskany, a podejrzewany o ten czyn 25-latek zatrzymany.

Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Policjanci ustalili, że nie było to jego pierwsze tego typu przestępstwo na jego koncie. W listopadzie zeszłego roku ukradł on swojemu ojcu, a następnie podpalił samochód marki BMW.

W związku z tym sąd zdecydował o 2-miesięcznym areszcie dla boguszowianina, któremu za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

 

Galeria