Ta strona używa plików cookie!
close

„Bezpieczna w swoim mieście” - zajęcia praktyczne

Data dodania: 8 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Trwa II edycja programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście” - kurs samoobrony dla kobiet w Karpaczu. Przedsięwzięcie to realizowane jest przez jeleniogórską policję wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji - IPA Region Jelenia Góra. Program ma na celu podniesienie bezpieczeństwa własnego kobiet w różnych sytuacjach, także tych zagrażających życiu i zdrowiu. Zajęcia potrwają do 14 maja br.

7 maja br. odbyły się kolejne zajęcia praktyczne dla pań w ramach programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście. Prowadzili je policyjny instruktor samoobrony - asp. Krzysztof Karkowski wspólnie z st. sierż. Beatą Sosulską-Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Na zajęciach uczestniczki ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony, uczyły się, jak bronić się w przypadku ataku napastnika czy kradzieży torebki na tzw. „wyrwę”.

W trakcie tej edycji kursu odbyły się zajęcia, które prowadziła psycholog oraz specjalista ds. prewencji kryminalnej z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Zajęcia dotyczyły psychologicznych aspektów samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań wobec kobiet, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz zagrożenia bez użycia siły. Odbyły się również zajęcia z ratownikiem medycznym.

Panie miały okazję dowiedzieć się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, w jakich sytuacjach stosuje się pozycje ratownicze oraz zapoznać się z resuscytacją krążeniowo-oddechową, a także o sposobach reagowania i powiadamiania w konkretnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Głównym celem kursu samoobrony, jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

Galeria

Powiązane wiadomości