Ta strona używa plików cookie!
close

,,Kręci mnie bezpieczeństwo’’ kolejne działania tym razem na rzecz bezpieczeństwa młodych rowerzystów

Data dodania: 1 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Miasteczko rowerowe na terenie Głogowa gościło uczestników rowerowego turnieju „Przepis na bezpieczny rower”. Zawody organizowane przez głogowską policję skierowane były do uczniów klas czwartych z miejscowych szkół podstawowych. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i umiejętnościami praktycznymi w jeździe rowerem.

Turniej organizowany przez głogowską policję wpisuje się na stałe do kalendarza imprez poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Ma na celu popularyzowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy rowerem, uczenie prawidłowych zachowań na drodze oraz pozytywnych relacji pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego.

Podczas turnieju czwartoklasiści musieli się wykazać sporymi umiejętnościami teoretycznymi i praktycznymi. Każdy uczestnik rozwiązywał test z wiedzy o ruchu drogowym, wykazywał się znajomością ogólnych zasad bezpieczeństwa. Natomiast drugim etapem konkursu była część praktyczna. Zawodnicy na rowerach pokonywali specjalny tor, mieli także za zadanie przejazd uliczkami miasteczka ruchu drogowego. Oceniane były umiejętności oraz znajomość przepisów ruchu drogowego w praktyce. Wygląd rowerzysty, jego wyposażenie oraz przygotowanie roweru również miało wpływ na ocenę końcową. Zawody miały charakter zabawy, a nagrodą główną był rower górski. 

Po sportowych zmaganiach zwycięzcą konkursu został Konrad Kazimierowicz reprezentujący Szkołę Podstawową w Przedmościu. Drugie miejsce zajęła Malwina Fras ze Szkoły Podstawowej w Serbach, a trzecie Zuzanna Walkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali także koszulki promujące turniej oraz drobne upominki. Mieli również okazję uczestniczyć w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy prowadzonych przez Szkolną Grupę Ratowniczą z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie.

Organizację turnieju wspierały m.in.: Starostwo Powiatowe w Głogowie, Gmina Wiejska Głogów Gmina Miejska Głogów, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze i w Legnicy, Gminy Kotla i Jerzmanowa oraz Szkolna Grupa Ratownicza z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie. 

Wszystkim Uczestnikom Serdecznie Gratulujemy

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

 

 

Galeria