Ta strona używa plików cookie!
close

Policjantka z Wrocławia zdobyła II miejsce w biegu z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej

Data dodania: 6 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

W Szczytnie odbył się bieg z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Organizatorami tego wydarzenia były Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie oraz Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Na podium tej imprezy znalazła się wrocławska policjantka – mł. asp. Justyna Szeglowska.

Na starcie zawodów stanęło blisko 500 biegaczy, którzy wzięli udział w biegu głównym przeznaczonym dla funkcjonariuszy Policji oraz biegu towarzyszącym dedykowanym dla przyjaciół Policji. Zmaganiom przyświecał szczytny cel, a mianowicie zebranie środków na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 kilometrów trasą biegnącą wokół jeziora Domowego Dużego. Wśród uczestników z całej Polski znaleźli się również reprezentanci Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu: mł. asp. Justyna Szeglowska, asp. szt. Grzegorz Jagusiak oraz asp. szt. Piotr Bohater.

Największy sukces wśród wrocławskich funkcjonariuszy odniosła mł. asp. Justyna Szeglowska, która na co dzień służy w Wydziale Prewencji i Patrolowym Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. W kategorii kobiet zajęła wysokie drugie miejsce, pokonując dystans 4,8 kilometra w czasie 21 min. 3 sek. Natomiast w klasyfikacji kobiet aspirantów nie miała sobie równych, wygrywając ją z przewagą niemal 5 minut nad kolejną zawodniczką.

Należy zaznaczyć, że to nie jedyne sportowe osiągnięcie wrocławskiej policjantki. W 2016 roku dokonała nie lada wyczynu, zdobywając Koronę Polskich Półmaratonów. Poza tym uczestniczy w rozmaitych biegach na różnych dystansach, zawsze plasując się w czołówce.

 

Galeria