Ta strona używa plików cookie!
close

„100 litrów krwi na 100 lecie Policji” - dolnośląscy policjanci pomagają potrzebującym

Data dodania: 28 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Góra Dzierżoniów

Górowscy oraz dzierżoniowscy policjanci przeprowadzili akcje oddawania krwi mając na celu ratowanie ludzkiego życia. W związku z obchodami 100 rocznicy powstania Policji Państwowej, w tym roku akcje odbywają się pod hasłem: „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”. Kolejne litry krwi trafią do osób najbardziej potrzebujących.

Górowscy policjanci wraz z pracownikiem cywilnym kolejny raz przyłączyli się do szczytnej akcji, mającej na celu ratowanie ludzkiego życia. Podzielili się najcenniejszym darem, który trafi do najbardziej potrzebujących. Każdy funkcjonariusz Policji w swojej codziennej służbie spotyka się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie. Stróże prawa wiedzą, że w ratowaniu ludzkiego życia liczy się każda minuta i każda kropla krwi, dlatego też oddają honorowo krew. W Hali Arkadia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Górze wraz z pracownikiem cywilnym wzięli udział w zbiórce krwi dzieląc się z innymi się tym cenny darem. W ten sposób oddali cząstkę siebie dla ratowania życia innych osób.

Natomiast w akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie udało się zebrać prawie 9 litrów krwi. Zorganizowana akcja poboru krwi została przeprowadzona w związku z całorocznymi obchodami 100-lecia powołania Policji Państwowej. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, którego prezesem jest emerytowany funkcjonariusz Bolesław Pankowski. Poza liczną grupą policjantów, do akcji włączyła się również grupa młodzieży z placówek oświatowych: Zespołu Szkół nr 3, I LO z Dzierżoniowa, a także funkcjonariusze Straży Więziennej z Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie i inni krwiodawcy. Krew oddało, aż 19 osób i udało się zebrać blisko 9 litrów.

Funkcjonariusze policji, służby więziennej i młodzież z pobliskich szkół średnich zawsze ochoczo biorą udział w akcjach poboru krwi, niosąc ratunek dla zdrowia i życia ludzkiego.

Jednocześnie Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi, KRS 0000 20 20 53 zwraca się z prośbą przekazanie 1% w zeznaniu podatkowym. W ten sposób też pomożesz ratować ludzkie życie!

Źródło:

KPP w Górze
podkom. Agnieszka Połczyk

KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

Galeria