Ta strona używa plików cookie!
close

Zwykła awantura domowa zakończyła się odzyskaniem przez policjantów skradzionego auta

Data dodania: 12 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Policjanci z powiatu lwóweckiego udali się na pilną interwencję dotyczącą awantury domowej. Na miejscu jej pijani uczestnicy na wzajem zaczęli oskarżać się o wywołanie burdy, finalnie - nie pamiętając właściwie z jakiego powodu się zaczęła. Uwagę funkcjonariuszy wyjaśniających okoliczności zajścia zwrócił jednak zaparkowany na posesji pojazd. Okazało się, że pochodzi on z kradzieży. W związku z całą sytuacją do policyjnego aresztu trafił jeden z uczestników interwencji.

Dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał zgłoszenie o nieporozumieniu i awanturze domowej. Ze względu na informację, z której wynikało, że na miejscu zdarzenia może dochodzić do aktów agresji i zagrożone jest ludzkie życie, natychmiast udał się tam patrol policji.

Po przyjeździe funkcjonariusze zastali trzy osoby, 47 - letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 36 i 57 lat. Wszyscy byli pod bardzo wyraźnym działaniem alkoholu. Uczestnicy awantury zaczęli wzajemnie oskarżać się o jej spowodowanie. Ustalono, że podczas wspólnego obiadu od słowa do słowa między domownikami wywiązała się ostra wymiana zdań, jednak finalnie osoby będące na miejscu interwencji nawet już nie pamiętały dlaczego. Uczestnicy awantury zostali wylegitymowani, z czego młodszy z mężczyzn, który oczekiwał na policjantów w zaparkowanym na posesji pojeździe, zobowiązał się do pójścia do swojego miejsca zamieszkania.

Policjantów zaciekawił jednak samochód, który stał zaparkowany na posesji, ponieważ nie miał on tablic rejestracyjnych. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić dokładnie w policyjnych bazach po numerze VIN do kogo należy auto. Już po chwili otrzymali oni informację z bazy pojazdów utraconych, że samochód ten został kilka dni wcześniej skradziony na terenie Niemiec. W związku z takim z takim rozwojem sytuacji, auto zostało natychmiast zabezpieczone. Na miejsce przybyli także policjanci kryminalni, którzy rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Zatrzymany został młodszy z mężczyzn. W dalszym ciągu trwają działania mające na celu ustalenie okoliczności, w jakich skradziony pojazd znalazł się w Polsce.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp.szt. Mateusz Królak
tel. 600 – 266 – 063

 

 

Galeria