Ta strona używa plików cookie!
close

Zniszczył nożem opony w pojeździe - został zatrzymany przez policjantów chwilę po zdarzeniu

Data dodania: 20 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej, zostali skierowani na interwencję, gdzie według zgłoszenia miał awanturować się mężczyzna i grozić nożem mieszkańcom. Jak się okazało, podejrzany swoją złość ostatecznie wyładował na czterech oponach zaparkowanego nieopodal samochodu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę chwilę później, w pobliskim podwórzu. Miał przy sobie nóż, był agresywny i pijany. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za zniszczenie mienia oraz stosowanie gróźb karalnych.

Do zdarzenia doszło na wrocławskim Zakrzowie. Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Świadkowie wskazali policjantom agresywnego mężczyznę. Siedział on na podwórku, obok niego leżał nóż. Zgłaszający potwierdził policjantom też, że tego właśnie noża mężczyzna używał przed chwilą, niszcząc opony w aucie.

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego z komendy miejskiej we Wrocławiu od razu zatrzymali mężczyznę. Był agresywny, pijany i groził także funkcjonariuszom.

Funkcjonariusze obezwładnili agresora i chwilę później okazało się, że ma on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymanym okazał się 29-letni mieszkaniec Wrocławia. Swoim zachowaniem spowodował straty w mieniu w wysokości, co najmniej 800 złotych.

Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, oraz stosowania gróźb karalnych, za co grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Dariusz Rajski