Ta strona używa plików cookie!
close

Zniszczył kilkanaście kamer myśląc, że uniknie odpowiedzialności - policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 27 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Policjanci z Polkowic zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o zniszczenie 17 kamer rejestrujących obraz w jednym z bloków mieszkalnych na terenie miasta. Sprawca działał będąc przekonanym, że uniknie kary, jednak już wcześniej został zarejestrowany przez system monitoringu. Funkcjonariusze ustalili i dotarli do 23-latka odpowiedzialnego za ten czyn. Za uszkodzenie mienia grozić mu może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili, że podejrzany najpierw całkowicie zdewastował osiem kamer zainstalowanych w jednym z bloków mieszkalnych, by następnie po kilku dniach zamalować farbą kolejne dziewięć z nich.

Dzięki wcześniejszej pracy operacyjnej policjantów pionu kryminalnego, którzy wytypowali sprawcę, dzielnicowy współpracując z funkcjonariuszką pionu prewencji zatrzymał podejrzanego w tej sprawie mieszkańca Polkowic.

Mężczyzna ten nie potrafił w sposób racjonalny wytłumaczyć swojego zachowania. Straty poniesione przez podmiot zarządzający obiektem oszacowano na kwotę blisko 9 tysięcy złotych.

23-latek usłyszał już zarzut uszkodzenie mienia. Za to przestępstwo zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozić mu może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 768-463-346

 

 

Galeria