Ta strona używa plików cookie!
close

Zniszczył elewację sklepu malując graffiti – policjanci zatrzymali wandala

Data dodania: 12 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy kryminalni w wyniku podjętych działań operacyjnych, namierzyli oraz zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o uszkodzenie mienia. Jak ustalili funkcjonariusze, 22-latek sprayem, na elewacji jednego z osiedlowych sklepów, namalował bliżej nieokreślone rysunki. Nie spodziewał się jednak, że policjanci przyjdą po niego do domu. Mężczyzna do wszystkiego się przyznał. Usłyszał już zarzut. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydział Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna, otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu elewacji osiedlowego sklepu. Nieznany mężczyzna farbą w sprayu wymalował na ścianie bliżej nieokreślone graffiti.

Policjanci wykonali szereg czynności operacyjnych, których wynikiem było ustalenie tożsamości wandala.

Mundurowi pojechali następnie do miejsca jego zamieszkania.

Mężczyzna, który otworzył drzwi okazał się być szukaną przez nich osobą. Na widok policjantów przestraszył się i próbował jak najszybciej zamknąć drzwi. Nie udało mu się to jednak i został od razu zatrzymany.

22-latek początkowo twierdził, że nie wie o co chodzi. Jednakże po zobaczeniu zebranych materiałów dowodowych, do wszystkiego się przyznał. Mężczyzna wyraził skruchę i szczere chęci naprawienia szkody. Pytał nawet w jaki sposób może pomóc podczas usuwania rysunku.

Mężczyzna usłyszał już zarzut niszczenia mienia. W świetle obowiązujących przepisów, grozi mu za to kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. O dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd.

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec

nadkom. Krzysztof Zaporowski