Ta strona używa plików cookie!
close

Zniszczył elektryczną hulajnogę jednej z wypożyczalni - został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 28 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Mieszkaniec Wrocławia został zatrzymany kilka dni temu na wrocławskim Grabiszynku w związku ze zniszczeniem elektrycznej hulajnogi należącej do jednej z popularnych wypożyczalni. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna awanturował się wcześniej w jednej z galerii handlowych, a kiedy został z niej wyproszony, zaczął uderzać w chodnik stojącą obok wejścia hulajnogą. Okazało się, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swój wybryk odpowie przed sądem.

W ubiegłym tygodniu policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej otrzymali telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie, który awanturuje się przy wejściu do jednej z galerii handlowych. Na miejsce bezzwłocznie został wysłany patrol, który kontrolował teren wrocławskiego Grabiszynka. Wstępnie okazało się, że agresywny mężczyzna nie tylko przeszkadzał innym klientom sklepu, ale również dopuścił się przestępstwa. Według świadków zdarzenia, kiedy 33-latek został wyproszony z terenu galerii, prawdopodobnie w przypływie emocji, chwycił stojącą obok wejścia hulajnogę elektryczną i zaczął uderzać nią o chodnik. Hulajnoga o wartości kilku tysięcy złotych nie należała jednak do 33-letniego wrocławianina, lecz do jednej z wypożyczalni tego typu pojazdów elektrycznych. Kiedy policjanci chcieli porozmawiać z zatrzymanym wandalem okazało się, że  Wrocławianin miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a kontakt słowny i logiczny z nim był bardzo mocno utrudniony.

Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, a policjanci zabezpieczyli uszkodzoną hulajnogę. Przypomnijmy, że za zniszczenie mienia obowiązujące przepisy przewidują maksymalną karę w postaci 5 lat pozbawienia wolności. Jak za swój czyn odpowie 33-letni wrocławianin, zadecyduje teraz sąd.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693-403-817

 

Powiązane wiadomości