Ta strona używa plików cookie!
close

Znaleziony telefon używał jak własny – został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 2 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci w wyniku działań operacyjnych odzyskali telefon o wartości 1500 złotych i zatrzymali osobę, która przywłaszczyła sobie zgubione mienie i użytkowała jako swoje. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy w Bolesławcu otrzymali od jednego z mieszkańców miasta zgłoszenie dotyczące zagubienia przez niego telefonu, do którego doszło podczas wypoczynku nad wodą. Mężczyzna po powrocie do domu szybko zorientował się, że nie ma przy sobie telefonu. Wrócił się po niego, ale już nie odnalazł swojej zguby. Pamiętał tylko, że w pobliżu była rozłożona grupa młodych osób.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych ustalili, że telefon jest używany przez inną osobę. Jak się okazało, 24-letni mieszkaniec Bolesławca wykorzystał sytuację i zabrał mienie pozostawione przez właściciela. Podejrzany wymienił kartę i używał telefon jak własny. Mundurowi zatrzymali go w miejscu zamieszkania i odzyskali telefon o wartości 1500 złotych. Mienie zostanie przekazane prawowitemu właścicielowi.

Zatrzymanemu za przywłaszczenie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. A. Kublik – Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990

Odzyskany telefon