Ta strona używa plików cookie!
close

Znakowali rowery i świecili przykładem

Data dodania: 24 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Ponad 60 oznakowanych rowerów to rezultat akcji zorganizowanej przez średzkich policjantów oraz nauczycielkę wychowania komunikacyjnego - Panią Izabelę Lelińską ze Szkoły Podstawowej w Szczepanowie. Była to również doskonała okazja do promowania założeń akcji informacyjno - edukacyjnej pn.: „Świeć Przykładem”, promującej stosowanie elementów odblaskowych, tak ważnych szczególnie w okresie jesienno - zimowym, kiedy na drodze jest zła widoczność.

W Szkole Podstawowej w Szczepanowie w trosce o bezpieczeństwo tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego - rowerzystów, ale również pieszych, przeprowadzono działania profilaktyczne, mające na celu podniesienie świadomości najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zorganizowano akcję znakowania rowerów. Ponadto policjanci przypominali o konieczności stosowania elementów odblaskowych w ramach kampanii pn.: „Świeć Przykładem”.

Podczas prowadzonych działań oznakowano ponad 60 rowerów. Każdy z uczniów otrzymał też opaskę odblaskową. W trakcie spotkania z dziećmi policjanci sprawdzali jednocześnie stan techniczny jednośladów i przypominali, że rowery, podobnie jak pojazdy, powinny być sprawne i posiadać obowiązkowe wyposażenie. Przedmiotowe działania wpisują się w realizowaną przez funkcjonariuszy kampanię pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
st. asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093

 

 

Galeria