Ta strona używa plików cookie!
close

Znajdując się pod wpływem alkoholu uczył nastolatkę jazdy na motorowerze

Data dodania: 4 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi zatrzymali nieletnią, która kierowała motorowerem nie posiadając do tego uprawnień. Pojazd należał do znajdującego się pod wpływem alkoholu mężczyzny, który będąc w takim stanie podjął się nauki nastolatki jazdy na jednośladzie. Za udostępnienie motoroweru osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania został ukarany grzywną w drodze mandatu, natomiast sprawą dziewczyny zajmie się teraz sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Lubiatów. Policjanci ze złotoryjskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą motorowerem oraz pasażera. Pojazdem kierowała 16 - latka bez prawa jazdy, która jak się później okazało, uczyła się tym jednośladem jeździć. Jej instruktorem był 25-letni właściciel motoroweru. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić stan trzeźwości „instruktora jazdy”. Okazało się, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko pół promila.

Mężczyzna za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego natomiast o dalszym losie 16 - latki zdecyduje teraz sąd rodzinny.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923

 

Powiązane wiadomości