Ta strona używa plików cookie!
close

Znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym - straciła prawo jazdy na 3 miesiące

Data dodania: 10 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Kolejna nieodpowiedzialna osoba straciła prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Pomiar przeprowadzony przez złotoryjskich policjantów wykazał, że kobieta pędziła autem 99 km/h, przy ograniczeniu do 40 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy otrzymała 10 punktów karnych oraz mandat. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Janochów, gdzie złotoryjscy policjanci prowadząc kontrolę prędkości na drodze wojewódzkiej zauważyli bardzo szybko poruszający się samochód osobowy. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał, że w obszarze zabudowanym, na odcinku drogi gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, pojazd jechał z prędkością aż 99 km/h. Skutkiem znacznego przekroczenia dozwolonej prędkości było zatrzymanie 34-latce prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na kierującą grzywnę w drodze mandatu, a jej konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić, okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923