Ta strona używa plików cookie!
close

Znacznie przekroczył dozwoloną prędkość - w terenie zabudowanym miał na liczniku 153 km/h.

Data dodania: 8 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Zgodnie z obowiązującymi przepisami czterech kierowców, którzy zostali zatrzymani przez policjantów jeleniogórskiej drogówki, straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzista miał na liczniku 153 km/h, przekroczył prędkość aż o 103 km w rejonie przejścia dla pieszych. Czterech kierujących, oprócz utraty prawa jazdy, zostało również ukaranych mandatami karnymi.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze w ciągu jednego dnia zatrzymali cztery osoby, które straciły prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Jeden z nich, 31-letni jeleniogórzanin przed przejściem dla pieszych, na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał 153 km. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. W związku z popełnionym wykroczeniem drogowym funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem karnym.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Ponadto gdy kierujący na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Małgorzata Gorzelak
tel. 600-432-204

nadkom. Krzysztof Zaporowski