Ta strona używa plików cookie!
close

Złotoryjscy policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój

Data dodania: 7 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci z powiatu złotoryjskiego zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o rozbój. 21-latek doprowadził do stanu bezbronności partnera swojej matki, po czym zabrał mu portfel z dokumentami i pieniędzmi. Napastnik został zatrzymany bezpośrednio po złożonym przez pokrzywdzonego zawiadomieniu. O dalszym mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 12 lat.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie powiatu złotoryjskiego. Młody mężczyzna wszedł do pokoju matki, z którą wspólnie mieszka, a następnie doprowadził do stanu bezbronności jej partnera. Kiedy ten nie mógł zareagować wyciągnął z kieszeni portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy w kwocie 170 złotych.

Pokrzywdzony o przestępstwie powiadomił Policję następnego dnia. Funkcjonariusze bezpośrednio po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali podejrzanego o ten czyn 21-latka. Został on przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa rozboju.

Funkcjonariusze odzyskali portfel jednak już bez pieniędzy, które zatrzymany przeznaczył na zakup papierosów i alkoholu.

O dalszym losie młodego mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 12 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

 

Powiązane wiadomości