close

Złotoryjscy policjanci triumfowali w międzynarodowych zawodach strzeleckich

Data dodania: 1 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zwyciężyli drużynowo w kategorii „Najlepszy Zespół Zagraniczny” podczas XXI Międzynarodowego Turnieju Strzeleckiego o Puchar Burmistrza słowackiego miasta Komarno. W zawodach uczestniczyło 17 drużyn z Czech, Polski, Węgier i Słowacji. W klasyfikacji indywidualnej złotoryjski policjant st. asp. Paweł Kordiuk na 78 startujących zawodników zajął wysokie 6 miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Turniej odbył się 26 kwietnia br. w słowackim mieście Komarno. Wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny policjantów ze Słowacji oraz gościnnie drużyny reprezentacji Policji polskiej, węgierskiej i czeskiej.

Zawody miały charakter współzawodnictwa i rozgrywane były w ramach doskonalenia zawodowego. Ich celem było podnoszenie przez policjantów umiejętności sprawnego, szybkiego i bezpiecznego posługiwania się bronią palną w różnych sytuacjach i warunkach.

Zawodnicy uczestniczyli w trzech konkurencjach, podczas których każdy oddał kilkadziesiąt strzałów do tarcz olimpijskich i ruchomych. Po zsumowaniu czasów i podliczeniu punktów na I miejscu w kategorii „Najlepszy Zespół Zagraniczny” uplasowała się debiutująca w turnieju reprezentacja z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi w składzie:

• mł. insp. Artur Błoński,
  • st. asp. Łukasz Torchalski,
  • st. asp. Paweł Kordiuk,
  • mł. asp. Mateusz Suchecki.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym polskim strzelcem okazał się st. asp. Paweł Kordiuk, który na 78 zawodników zajął wysokie 6 miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!