Ta strona używa plików cookie!
close

Złodziejski duet zatrzymany - policjantki odzyskały skradziony samochód

Data dodania: 7 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Działania policjantek Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach doprowadziły do odzyskania skradzionego samochodu o wartości 8,5 tysiąca złotych. W sprawie zatrzymano również dwie osoby. Młodsza z kobiet pod osłoną nocy dokonała kradzieży, a potem wraz z koleżanką zrobiła wszystko, żeby zatrzeć ślady przestępstwa. Obie mieszkanki gminy Polkowice zaledwie kilka godzin po zdarzeniu trafiły do policyjnych celi, a pojazd, który ukradły wrócił do właściciela.

Funkcjonariuszki Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w wyniku podjętych działań wpadły na trop skradzionego samochodu. Po ustaleniu, że ze zdarzeniem może mieć związek 29-letnia kobieta, która nie posiada stałego miejsca pobytu, policjantki postanowiły sprawdzić posesje na terenie kilku wytypowanych miejscowości w gminie Polkowice. Po kilkudziesięciu minutach od rozpoczęcia poszukiwań wkroczyły na teren jednego z wytypowanych adresów, gdzie znalazły skradzione auto, a zaraz potem zatrzymały 29-latkę, która od jakiegoś czasu przebywała u swoich znajomych.

Funkcjonariuszki idąc dalszym tropem nabrały podejrzeń również wobec właścicielki nieruchomości, gdzie przebywała zatrzymana. Szybko okazało się, że obie kobiety zaraz po kradzieży samochodu wyniosły znajdujące się w nim przedmioty, a potem próbując zatrzeć ślady przestępstwa zmieniły tablice rejestracyjne. Ostatecznie również na rękach 35-latki pojawiły się policyjne kajdanki.

Zatrzymane trafiły do policyjnego aresztu, a następnie usłyszały zarzuty. 29-latka odpowie za kradzież z włamaniem, za co grozi jej kara 10 lat pozbawienia wolności, a jej starsza znajoma może spędzić w zakładzie karnym nawet 5 lat. Kobieta usłyszała zarzut pomocy w przechowaniu i ukryciu mienia pochodzącego z kradzieży.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096