Ta strona używa plików cookie!
close

Złodzieje kamer w rękach policjantów

Data dodania: 16 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież zabezpieczonych trzech markowych kamer ze sklepu. Straty jakie spowodowali sprawcy oszacowano na 5 tysięcy złotych. Funkcjonariusze jednemu z zatrzymanych udowodnili jeszcze kradzież aparatu o wartości 1,5 tysiąca złotych. Grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu na podstawie ustaleń przeprowadzonych w sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież sklepową. Jak się okazało to młodzi wałbrzyszanie w wieku 21 i 22 lat. Do zdarzenia doszło i zaboru mienia doszło 9 kwietnia br. Sprawcy działając wspólnie i wykorzystując nieuwagę personelu sklepu, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń, ukradło sprzęt elektroniczny w postaci trzech kamer o łącznej wartości 5 tysięcy złotych. Po otrzymaniu informacji o kradzieży funkcjonariusze natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania złodziei. Działania operacyjne policjantów II komisariatu w Wałbrzychu doprowadziły do zatrzymania podejrzanych o ten czyn.

Funkcjonariusze w toku przeprowadzonych czynności procesowych ustalili, że 21-latek kilka tygodni wcześniej z tego samego sklepu ukradł także aparat fotograficzny o wartości 1500 złotych. Obaj mężczyźni przyznali się do popełnionych czynów i odpowiedzą teraz przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

nadkom. Krzysztof Zaporowski