Ta strona używa plików cookie!
close

Złodziej wpadł na gorącym uczynku. Policjanci zastali go przewieszonego przez wybitą szybę w aucie

Data dodania: 31 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Mężczyzna, aby dostać się do samochodu, zastosował mało wyrafinowaną metodę. Kamieniem wybił szybę auta, a następnie zanurkował do środka w poszukiwaniu łupu. Wrocławscy funkcjonariusze zastali go, gdy zajęty był plądrowaniem wnętrza pojazdu. Został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Usłyszał już zarzuty w tej sprawie i grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed godziną 23:00 wrocławscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że ktoś usiłuje wybić szybę zaparkowanego samochodu. Policjanci, którzy błyskawicznie pojawili się na miejscu zdarzania, zastali mężczyznę w pozycji na wpół przewieszonego przez drzwi samochodu. Nogi wystawały mu na zewnątrz, natomiast on zajęty był plądrowaniem wnętrza pojazdu. Wokół mnóstwo było odłamków potłuczonego szkła. Policjanci podeszli do zajętego szukaniem łupu mężczyzny i założyli mu kajdanki na ręce. Zatrzymanym okazał się być 30-letni mieszkaniec Wrocławia. Auto posiadało też inne uszkodzenia, m.in. przedniej szyby.

Zatrzymany na gorącym uczynku mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia oraz usiłowania kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
tel. 693 – 403 – 817