Ta strona używa plików cookie!
close

Złodziej rowerów został przyłapany na gorącym uczynku – co najmniej 6 przestępstw na koncie zatrzymanego

Data dodania: 29 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Młody mężczyzna próbował ukraść rower spod jednego z centrów handlowych na terenie miasta. Wszystko zarejestrował monitoring, a obsługujący go pracownicy od razu poinformowali Policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli narzędzie służące do popełnienia przestępstwa. 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało był sprawcą również innych kradzieży jednośladów. Łącznie usłyszał już sześć zarzutów. Grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pracownicy monitoringu, jednego w wrocławskich centrów handlowych zauważyli na kamerach próbę kradzieży roweru. O wszystkim niezwłocznie poinformowali policjantów, angażując się tym samym w udaremnienie tego przestępstwa. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław - Psie Pole niezwłocznie pojechali na miejsce, żeby podjąć interwencję i ująć sprawcę. Jak się okazało młody mężczyzna, za pomocą specjalistycznych nożyc do cięcia metalu próbował pokonać zabezpieczenie jednośladu, przypiętego do stojaka rowerowego. 20-latek został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli też narzędzie sprawcy oraz zapisy z kamer monitoringu, który zarejestrował całą sytuację.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiał dowodowy potwierdził, że jest on też sprawcą innych kradzieży rowerów na kwotę blisko 8 tysięcy złotych. 20-latek usłyszał już 6 zarzutów za kradzieże mienia, do których się przyznał. O dalszym losie mężczyzny będzie decydować teraz sąd. Grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak

nadkom. Krzysztof Zaporowski