Ta strona używa plików cookie!
close

Złodziej i paser zatrzymani przez policjantów – skradzione przewody wróciły do właściciela

Data dodania: 9 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Policjanci z posterunku w Przemkowie otrzymali informację o mężczyźnie jadącym na rowerze ze zwojem przewodów. Funkcjonariusze podejrzewając, że opisane w zgłoszeniu kable mogą pochodzić z przestępstwa, natychmiast podjęli w tej sprawie czynności. W ich wyniku zatrzymali dwóch mieszkańców Przemkowa i odzyskali skradzione mienie.

Policjanci po otrzymaniu informacji o mężczyźnie przewożącym na rowerze zwoje przewodów, natychmiast ruszyli jego tropem. Ostatecznie funkcjonariusze kilka minut po zgłoszeniu dotarli na działkę rekreacyjną, na której odnaleźli zwoje aluminiowych kabli, przygotowane do zdjęcia izolacji. Mundurowi znali właściciela działki, który chwilę później został zatrzymany. Kolejne czynności doprowadziły również do zatrzymania 21-letniego przemkowianina. Okazało się, że to właśnie on był osobą opisaną w zgłoszeniu, która transportowała przewody.

Funkcjonariusze ustalili, że właściciel działki rekreacyjnej, na której odnaleziono przewody, najpierw dokonał ich kradzieży z jednego z przemkowskich zakładów metalurgicznych, a następnie sprzedał je 21-latkowi, który po zdjęciu izolacji, miał je zbyć w skupie złomu. Skradzione przewody, wróciły już do właściciela.

29-letni mieszkaniec Przemkowa usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Z taką samą karą musi liczyć się drugi z mieszkańców tego samego miasta, który jest podejrzany o przestępstwo paserstwa.

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

Galeria