Ta strona używa plików cookie!
close

Zlikwidowany kolejny nielegalny salon gier hazardowych

Data dodania: 1 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Wspólne działania świdnickich policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie miasta. Mundurowi zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów do gier, 2 tablety z zainstalowanym oprogramowaniem do prowadzenia gier losowych o wartości nie mniejszej niż 15 tys. złotych oraz środki pieniężne w kwocie blisko 3,7 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu na terenie Świdnicy zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych. Zabezpieczyli 3 duże automaty do gier hazardowych, 2 automaty walizkowe do gier hazardowych, a także 2 tablety z zainstalowanym oprogramowaniem do prowadzenia gier losowych o wartości nie mniejszej niż 15 tys. złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również środki pieniężne w kwocie blisko 3,7 tys. złotych.

Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP Świdnica
st. sierż. Magdalena Ząbek

 

 

Galeria