Ta strona używa plików cookie!
close

Zlikwidowano kolejny punkt z nielegalnymi automatami do gier hazardowych

Data dodania: 8 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego z Kłodzka doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu kłodzkiego kolejnych nielegalnych automatów do gier hazardowych. Ich właścicielom grozi teraz kara grzywny łącznie 300 tys. złotych oraz pozbawienia wolności do lat 3.

Działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku oraz Urzędu Celnego zajmujących się, na co dzień zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym doprowadziły do ujawnienia kolejnych nielegalnych automatów do gier.

Mundurowi skontrolowali na terenie powiatu kłodzkiego kilka lokali, w wyniku, czego zabezpieczyli w Nowej Rudzie, kolejne trzy automaty do gier hazardowych.

Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest specjalna koncesja. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą teraz prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Przypomnijmy, że z dniem 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą już urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Na terenie powiatu kłodzkiego działania funkcjonariuszy policji i urzędu celnego zajmujących się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym, doprowadziły już do ujawnienia łącznie 74 nielegalnych automatów do gier.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Matuszewska
tel. 606-754-529