Ta strona używa plików cookie!
close

Zlekceważył podwójny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za to przed sądem

Data dodania: 4 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Złotoryjscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kierownicę samochodu osobowego pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania, a dodatkowo zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za swoje zachowanie odpowie on teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Lubiatowie w godzinach wieczornych. Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego złotoryjskiej komendy powiatowej podczas pełnionej służby zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Za kierownicą auta siedział 63-letni mężczyzna. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał on, że nie posiada przy sobie dokumentów pojazdu oraz - że nie ma uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze potwierdzili tą informację w systemie policyjnym.

Okazało się, że mężczyzna zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz decyzję starosty o cofnięciu uprawnień. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923

 

Powiązane wiadomości