Ta strona używa plików cookie!
close

Zgorzeleccy policjanci odzyskali skradzione auta warte 300 tys. złotych – zatrzymani tymczasowo aresztowani

Data dodania: 31 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjanci Wydziału Kryminalnego ze Zgorzelca odzyskali pojazd marki bmw i audi skradzione kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec. Wartość odzyskanych pojazdów to niemal 300 tys. złotych. Funkcjonariusze w tej sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Policjanci pionu kryminalnego ze zgorzeleckiej komendy podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej w kompleksie leśnym na terenie gminy Pieńsk odnaleźli dwa pojazdy skradzione na terenie Niemiec. W tej sprawie zatrzymanych zostało również dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego w wieku 22 i 38 lat, którzy próbowali odjechać skradzionymi autami. Wartość odzyskanego samochodów bmw i audi to niemal 300 tys. złotych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 38-latek działał w warunkach powrotu do przestępstwa w związku z czym grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Natomiast 22-latek odpowie również za  kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł

podinsp. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria